HuisWeter

Buurt · Hilversum

Wonen in AZC Crailo

AZC Crailo telt 0 inwoners (2026), 4 woningen.

0 inwoners, 4 woningen, Data: CBS, Politie, Kiesraad, Kadaster

Bekijk een specifieke woning in AZC Crailo

Krijg een volledig rapport over waarde, kosten, energie en omgeving.

In één oogopslag

Vergeleken met de gemeente Hilversum · nieuwste beschikbare jaar

Ligging

© Kadaster / PDOK, CBS

01 · Prijzen & woningen

Prijzen & woningen

02 · Veiligheid

Te weinig inwoners voor een cijfer per inwoner: hier staan aantallen.

AZC Crailo heeft te weinig inwoners voor een betrouwbaar cijfer per 1.000 inwoners (minder dan 200), daarom staan hier aantallen en geen vergelijking. In 2025 zijn er 4 misdrijven geregistreerd, tegen 4 in 2021. Misdrijven worden geteld waar ze plaatsvinden, niet waar de dader woont.

Kerncijfers
  • Geregistreerde misdrijven, 2025
    4
    vrijwel gelijk aan 4 in 2021
  • Woninginbraak
    0
    2023–2025

Geregistreerde misdrijven per jaar

In AZC Crailo werden in 2025 4 misdrijven geregistreerd (4 in 2021).

Geregistreerde misdrijven, 2025
4
  • gelijk aan 4 in 2021
Toelichting

Te weinig inwoners voor een betrouwbaar cijfer per 1.000 inwoners (drempel 200) — geregistreerde misdrijven, niet alle criminaliteit — CBS/Politie 47018NED.

Bron: CBS/Politie geregistreerde misdrijven (47018NED) 2025

Misdrijven per categorie

De grootste categorie in AZC Crailo is 'Diefstal en inbraak': 3 in 2025.

  • Diefstal en inbraak3
  • Overige en niet-gepubliceerde misdrijven1
  • Vernieling en openbare orde0
  • Geweld en bedreiging0
  • Oplichting en fraude0
  • Verkeer0
  • Milieu0
Toelichting

Te weinig inwoners voor een betrouwbaar cijfer per 1.000 inwoners (drempel 200). Vier categorieën worden per buurt structureel niet gepubliceerd (zeden, kinderporno, kinderprostitutie, overige maatschappelijke integriteit); het verschil met het totaal staat onder 'overig'.

Bron: CBS/Politie geregistreerde misdrijven (47018NED) 2025

Verkeersongevallen naar afloop

In 2024 registreerde de politie in AZC Crailo 2 verkeersongevallen, waarvan 0 met letsel en geen dodelijk.

2020
2021
2022
2023
2024
DodelijkLetselUitsluitend materiële schade
Toelichting

Geregistreerde ongevallen (BRON, Rijkswaterstaat); materiële-schade-ongevallen worden sinds circa 2010 niet meer stelselmatig geregistreerd en zijn niet vergelijkbaar tussen gebieden. Dit gebied toont alleen ongevallen met een exact bekende locatie (circa 80-85% van alle geregistreerde ongevallen); de rest is alleen bekend op straat-, kruispunt- of gemeenteniveau. De vergelijking met de gemeente gebruikt daarom ook alleen de exact gelokaliseerde ongevallen in de gemeente, waardoor dat cijfer lager is dan op de pagina van de gemeente zelf.

Bron: BRON — Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (Rijkswaterstaat) 2024

03 · Leefomgeving

Er is minder groen dan gemiddeld in Hilversum.

Agrarisch terrein vormt het grootste deel van het oppervlak van AZC Crailo: 52%, tegen 11% in Hilversum. Groen (parken, sportvelden, bos en natuur) beslaat 8% van het oppervlak, 40 procentpunt minder dan de 48% in Hilversum.

Kerncijfers
  • Groen (parken, sport, natuur)
    8%
    40 procentpunt lager dan Hilversum (48%)
  • Agrarisch, aandeel oppervlakte
    52%
    41 procentpunt hoger dan Hilversum (11%)
  • Bos en natuur, aandeel oppervlakte
    4%
    38 procentpunt lager dan Hilversum (42%)
  • Verkeer, aandeel oppervlakte
    8%
    4 procentpunt hoger dan Hilversum (4%)

Bodemgebruik

8% van het oppervlak is groen (parken, sport, natuur), tegen 48% in de gemeente Hilversum.

  • Verkeer8%
  • Bebouwd32%
  • Recreatie4%
  • Agrarisch52%
  • Bos en natuur4%
Toelichting

Elk aandeel is berekend als percentage van het TOTALE oppervlak (land en water samen, peiljaar 2022); water is daarom zelf een van de taartpunten, geen apart geheel. Groen is de som van recreatief terrein (parken, sportterreinen, volkstuinen, dagrecreatie) en natuurlijk terrein (bos, open natuurlijk terrein) — agrarisch terrein (landbouwgrond) telt hier niet als groen.

Bron: CBS Bodemgebruik (86211NED) 2022

04 · Bewoners

Opkomst in de gemeente Hilversum 80%, tegen 78% in Nederland (1 procentpunt hoger).

AZC Crailo telt 0 inwoners (2026). Bij de Tweede Kamerverkiezing van 2025 was de opkomst in de gemeente Hilversum 80%, 2 procentpunt hoger dan het landelijke 78%. Van de landelijk grootste partijen had D66 daar het hoogste aandeel: 24% van de stemmen, tegen 17% landelijk. Verkiezingsuitslagen bestaan alleen per gemeente, dit zijn dus de cijfers van de gemeente.

Kerncijfers
  • Opkomst, gemeente Hilversum
    80%
    2 procentpunt hoger dan Nederland (78%)
  • D66, stemaandeel
    24%
    7 procentpunt hoger dan Nederland (17%)

Inwoners per jaar

Het aantal inwoners in 2026: 0.

Inwoners, 2026
0

Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten (KWB) 2026

Dichtheid

Inwoners per km²: -.

Woningen per km²16,7

Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten (KWB) 2025

Geboorte en sterfte per 1.000 inwoners

Cijfers over 2025.

2023
2024
2025
GeborenOverleden

Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten (KWB) 2025

Tweede Kamerverkiezing

Deze cijfers gelden voor de hele gemeente Hilversum; per buurt of wijk bestaat geen uitslag. Bij de Tweede Kamerverkiezing van 29 oktober 2025 stemde 80% van de kiesgerechtigden in Hilversum. De grootste partij was D66 met 24% van de geldige stemmen.

Gemeente HilversumNederland
D66
24,3%
16,9%
PVV (Partij voor de Vrijheid)
11,9%
16,7%
VVD
14,3%
14,2%
GROENLINKS / Partij van de Arbeid (PvdA)
17,4%
12,8%
CDA
8,9%
11,8%
JA21
4,5%
5,9%
Forum voor Democratie
3,6%
4,5%
BBB
1,3%
2,6%
Overig
13,7%
14,4%
Toelichting

Officiële verkiezingsuitslag (Kiesraad), top 8 partijen naar landelijk stemmenaantal plus 'Overig'; percentage van het aantal geldige stemmen. Een kiezer mag stemmen bij elk stembureau in de eigen gemeente; er bestaat daarom geen betrouwbare uitslag per buurt of wijk. Dit cijfer is dat van de hele gemeente.

Bron: Kiesraad — Verkiezingsuitslag Tweede Kamer (data.overheid.nl) TK2025

05 · Meer cijfers

Meer cijfers

Kerncijfers
  • Woonfunctie, aandeel adressen
    50%
    38 procentpunt lager dan Hilversum (88%)
  • Sportfunctie, aandeel adressen
    25%
    25 procentpunt hoger dan Hilversum (0%)
  • Bijeenkomstfunctie, aandeel adressen
    25%
    24 procentpunt hoger dan Hilversum (1%)

Voertuigen naar soort

In 2025 stonden hier 0 personenauto's en 0 motorfietsen geregistreerd.

Personenauto's0
Motorfietsen0
Toelichting

CBS publiceert op dit niveau alleen personenauto's en motorfietsen, geen bestel- of vrachtauto's.

Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten (KWB) 2025

Adressen naar gebruiksdoel

50% van de adressen is een woning; de grootste andere functie is kantoor (25%).

  • Woonfunctie50%
  • Kantoorfunctie25%
  • Bijeenkomstfunctie25%
  • Industriefunctie25%
  • Sportfunctie25%
  • Overig50%
Toelichting

Gebaseerd op 4 verblijfsobjecten in gebruik. Een verblijfsobject met meerdere gebruiksdoelen (bijvoorbeeld een woning boven een winkel) telt mee bij elk van die doelen, dus de percentages kunnen samen boven de 100% uitkomen.

Bron: Kadaster BAG (bag-light.gpkg) 2026-09-01

06 · Andere gebieden

Andere buurten in Hilversum

Andere buurten in Hilversum
Johannes Geradtswegbuurt2.140€ 567.00027
Erfgooiersbuurt1.625€ 433.00039
Noord7.560€ 344.00032

Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten (KWB) 2026, Kadaster BAG (bag-light.gpkg) 2026-09-01, CBS/Politie geregistreerde misdrijven (47018NED) 2025, BRON — Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (Rijkswaterstaat) 2024, Kiesraad — Verkiezingsuitslag Tweede Kamer (data.overheid.nl) TK2025, CBS Bodemgebruik (86211NED) 2022. Cijfers beschrijven de hele buurt.

Hoe we rekenen
Wonen in AZC Crailo (Hilversum): WOZ, prijzen & veiligheid